biuletyn_ed_300

Biuletyn nr 32 – wrzesień 2014

Zapraszam do lektury wrześniowego Biuletynu Edukacyjnego SOD (nr 32) – format (PDF).

Kolejny numer Biuletynu Edukacyjnego 26 (31), zawiera artykuły autorstwa nauczycieli częstochowskich szkół, doradców metodycznych Samorządowego Ośrodka Doskonalenia, Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy oraz pracownika naukowego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
W tym numerze warto zwrócić uwagę na artykuły np.: „Co z tym sprawdzianem?”,  „Zadania maturalne z matematyki – nowe typy zadań, nowe treści”, „Wczesny rozwój dziecka a współczesna edukacja” i materiały edukacyjne dotyczące propozycji wykorzystania metod problemowych na lekcjach, pracy z uczniem zdolnym w zakresie wsparcia uczniów w przygotowaniu się do konkursów szkolnych i wystąpień przed publicznością oraz wiele innych.
Ciekawą pozycją są artykuły dotyczące jubileuszy wydarzeń historycznych i materiałów edukacyjnych do wykorzystania w kształtowaniu postaw patriotycznych dzieci i  młodzieży.