biuletyn_ed_300

BIULETYN NR 35 – STYCZEŃ 2016

Zapraszam do lektury styczniowego numeru Biuletynu Edukacyjnego – pobierz (PDF)

Zawarte w tym numerze artykuły poświęcone są zagadnieniom dydaktyczno-wychowawczym. W szczególności interesujące są te, omawiające wykorzystanie nowych technologii informacyjnych w codziennej praktyce szkolnej przez nauczycieli różnych przedmiotów, m. in. języka polskiego, biologii, matematyki, informatyki. Włączenie w proces lekcyjny takich urządzeń, jak: tablet, smartfon… Ponadto przeszukiwanie Internetu, praca w sieci w celu podjęcia działań w grupie oraz przechowywanie plików w chmurze daje uczniom nowe możliwości nauki. Propozycją, która daje dużo satysfakcji i pozwala zrealizować autorskie pomysły jest również opisana krok po kroku możliwość przygotowywania materiałów edukacyjnych w programie mInstruktor, który wymaga od nauczyciela więcej czasu, ale uczniom przynosi więcej korzyści.