Konferencja „Stulecie praw wyborczych Polek na stulecie niepodległości Polski”

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów, studentów i zainteresowanych mieszkańców Częstochowy na konferencję „Stulecie praw wyborczych Polek na stulecie niepodległości Polski”, która odbędzie się 28 listopada 2018 r. w Ratuszu Miejskim, o godzinie 13.00.
Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski. Honorowy patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Debata będzie toczyła się wokół zagadnień związanych ze stuleciem nadania praw wyborczych kobietom: historii praw wyborczych kobiet w Polsce oraz społecznym konsekwencjom uzyskania tych praw.

Cele konferencji związane są z kształtowaniem postaw patriotycznych i równościowych oraz zwiększeniem świadomości społecznej odnośnie ww. tematyki. Wśród prelegentów biorących udział w wydarzeniu znajdą się m.in.: dr hab. Marta Sikorska-Kowalska, prof. UŁ – Uniwersytet Łódzki, dr Edyta Widawska – Uniwersytet Śląski, dr inż. Agnieszka Puto i dr inż. Katarzyna Brendzel-Skowera – Politechnika Częstochowska, dr Ryszard Stefaniak – Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, dr Izabela Szumlas-Majzner – Wydawnictwo Taurus oraz mgr Magdalena Wrzalik – Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.
Organizatorami powyższego wydarzenia są Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie i Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Częstochowy ds. równych szans. Współorganizatorzy to: Instytut Historii oraz Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Muzeum Częstochowskie.

Proszę o zgłaszanie udziału maksymalnie trzyosobowych delegacji szkoły (tj. nauczyciel oraz dwóch uczniów) oraz innych  zainteresowanych osób do 21.11.2018 r. poprzez wypełnienie poniższego formularza.

Karta zgłoszenia - Konferencja "Stulecie praw wyborczych Polek na stulecie niepodległości Polski"

Dane uczestnika

• W przypdadku nauczycieli

• Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 1000.): 1. Administratorem danych osobowych jest dyrektor Samorządowego Ośrodka Doskonalenia (SOD) z siedzibą w Częstochowie, ul. Kosmowskiej 5, 42-224 Częstochowa. 2. Administrator przetwarza i zapewnia ochronę danych osobowych. Informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także przysługujących uprawnień, uzyska Pani/Pan kontaktując się z Inspektorem Ochrony Danych za pośrednictwem adresu ioded@sod.edu.pl, lub telefonicznie na nr: 34 362 51 05. 3. Dane osobowe – imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia przetwarzane są w celu przygotowania zaświadczeń i dokumentowania doskonalenia nauczycieli, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 29 września 2016 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. 2016 poz. 1591). Dane osobowe - miejsce pracy, telefon, adres e-mail uczestnika, stopień awansu zawodowego przetwarzane są w celu organizacji formy doskonalenia na podstawie dobrowolnej zgody uczestnika. 4. Podanie danych jest dobrowolne lecz niezbędne do udziału w szkoleniu i przygotowania zaświadczenia dla uczestnika. 5. Dane przetwarzane są przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa. 6. Uczestnikowi doskonalenia przysługuje prawo dostępu do wszystkich powyższych danych, ich skopiowania, przenoszenia oraz poprawiania. 7. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania z obowiązującym prawem, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. 8. Uczestnikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych 9. Wszystkie powyższe dane mogą być przekazywane wyłącznie odbiorcom działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa. 10. Wszystkie powyższe dane nie będą przekazywane do krajów spoza obszaru Unii Europejskiej. 11. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą wykorzystane do automatycznego przetwarzania tzw. profilowania.

Weryfikacja