Konkursy z okazji Europejskiego Dnia Języków – wyniki

logo konkursu

We wtorek, 26 września br., odbyły się 3 konkursy zorganizowane z okazji Europejskiego Dnia Języków przez Urząd Miasta Częstochowy i SOD, we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursów.

W IV LO im. Henryka Sienkiewicza przeprowadzony został „Konkurs Taneczny na Taniec Europejski” dla dzieci w wieku przedszkolnym. Uczestniczyły w nim zespoły taneczne z 11 częstochowskich przedszkoli, które zaprezentowały różne europejskie tańce ludowe  i towarzyskie. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie ze względu na wysoki poziom wszystkich prezentacji tanecznych. W wyniku burzliwej dyskusji wyłoniono następujących laureatów:

• zespół „Skoczne Nutki” z Miejskiego Przedszkola nr 41, który zaprezentował tarantelę, pod opieką Pani Małgorzaty Balcerek i Pani Beaty Dorożyńskiej;
  • zespół „Montessorki” z Miejskiego Przedszkola nr 37, który wykonał pasodoble, pod opieką Pani Agaty Kowalczyk;
  • zespół „Roztańczone Starszaki” z Miejskiego Przedszkola nr 34, który zatańczył tarantelę, pod opieką Pani Agaty Ryzop i Pani Doroty Jarzębskiej.

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia: zespołowi „Mac Clan” z Miejskiego Przedszkola nr 12 (za wykonanie polki szkockiej), pod opieką Pani Moniki Ziółkowskiej i Pani Anety Oziębały oraz „Ekoludkom” z Miejskiego Przedszkola nr 23, pod opieką Pani Małgorzaty Cichoń i Pani Mirosławy Mostowskiej.

W Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” przeprowadzony został Konkurs Piosenki Europejskiej dla uczniów oddziałów gimnazjalnych, w którym wzięło udział 8 wykonawców. Po wysłuchaniu prezentacji wokalnych wszystkich uczestników Komisja konkursowa wskazała laureatki Konkursu, którymi zostały:

• Martyna Sabok ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego, która wykonała utwór „Dziewczyna o perłowych włosach” („Gyöngyhajú lány”), pod opieką Pani Joanny Kądzioły;
  • Agata Kłosowicz ze Szkoły Podstawowej nr 49 im. J. Kusocińskiego za wykonanie „Love Story”, pod opieką Pani Ireny Syc i Pani Małgorzaty Mandrykin;
  • Sandra Kotyla ze Szkoły Podstawowej im. M. Kacprzaka z Oddziałami Gimnazjalnymi w Starym Cykarzewie, która zaśpiewała „The Night We Met”, pod opieką Pani Karoliny Jamrozik i Pani Anny Mróz.

W Samorządowym Ośrodku Doskonalenia Komisja konkursowa oceniała prace zakwalifikowane do etapu miejskiego Konkursu Plastycznego „Namaluj Wielojęzyczność”, który był adresowane do uczniów szkół podstawowych odbywał się w 2 kategoriach – dla uczniów klas I-III i uczniów klas IV-VII. Po przeanalizowaniu 88 prac plastycznych Komisja wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii klas I-III

• Magdalena Trzcińska z Zespołu Szkół Specjalnych nr 28, pod opieką Pani Anny Buchlińsiej;
  • Bartosz Baldowski ze Szkoły Podstawowej nr 32 im. J. Dudy-Gracza, pod opieką Pani Marzeny Słomian-Żelazny;
  • Kornelia Jurkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Dąbrowskiej, pod opieką Pani Patrycji Grabarczyk-Wąsińskiej i Pani Justyny Węglowskiej.

W kategorii klas IV-VII

• Jakub Zagzieł ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego, pod opieką Pani Barbary Lubowieckiej;
  • Natalia Kubanek ze Szkoły Podstawowej nr 15, pod opieką Pani Sylwii Cyran;
  • Emilia Woldańska ze Szkoły Podstawowej im. M. Kacprzaka z Oddziałami Gimnazjalnymi w Starym Cykarzewie, pod opieką Pani Karoliny Jamrozik i Pani Anny Mróz;
  • Weronika Biszta ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bolesława Chrobrego, pod opieką Pani Agnieszki Lampy.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia:

W kategorii klas I-III  dla: Franciszka Kasprzyka ze Szkoły Podstawowej nr 49 im. J. Kusocińskiego, Magdaleny Stefanek z ZSS nr 28, Alicji Glińskiej ze Szkoły Podstawowejnr 11 im. Marii Dąbrowskiej oraz Igi Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. gen.
Wł. Sikorskiego;

W kategorii klas IV-VII dla: Wiktorii Anders i Dawida Gardeckiego ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca, Alicji Sobczyk i Julii Matuszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. T. Kościuszki, Zuzanny Bryły i Bartka Korczaka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im.
K. K. Baczyńskiego, Aleksandry Trendy ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi  i Wiktorii Ogrodnik ze Szkoły Podstawowej w Starym Cykarzewie.

Uroczysta gala, podczas której zostaną ogłoszone szczegółowe wyniki wszystkich konkursów, odbędzie się w sobotę, 30 września br., o godz. 17.00, w Miejskim Domu Kultury
w Częstochowie, przy ul. Łukasińskiego 50/68.

Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz ich opiekunom! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.