PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY OD ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W związku z potrzebą opracowania w szkołach i placówkach programu wychowawczo-profilaktycznego na rok szkolny 2017/2018 w Ośrodku powołany został zespół w składzie: konsultant Maria Przymus – koordynator, konsultant Joanna Maźniewska, doradcy metodyczni: Joanna Biczak, Dorota Kawka, Iwona Skrzypczyk-Gałkowska, Józef Żmudziński oraz socjolog – Ewa Dziedziela. Zakres działań zespołu dotyczy wsparcia szkół i placówek w obszarze tworzenia programu i opracowywania narzędzi badawczych do przeprowadzenia diagnozy.

Zainteresowanych dyrektorów, nauczycieli i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Marią Przymus pod numerem 34 362-51-05 wewn. 108 w celu ustalenia terminu i formy wsparcia.

Już niebawem odbędą się w Ośrodku dwa spotkania dla zainteresowanych nauczycieli, którzy będą w zespole tworzącym program na rok szkolny 2017/2018. Szczegółową informację prześlemy do szkół drogą e-mailową.

Ponadto informujemy, że w naszej Ofercie edukacyjnej w nowym roku szkolnym pojawią się między innymi konferencje przedmiotowo-metodyczne związane również z problematyką wdrażania nowej podstawy programowej oraz tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły. I tak,  np.: w dniu 6 września 2017 r. o godzinie 15.00 w SOD odbędzie się konferencja przedmiotowo-metodyczna na temat „Regulacje prawne dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wychowania w nowym roku szkolnym”. Konferencję przeprowadzą Panie: Joanna Biczak i Katarzyna Patrzykont.