ROZSTRZYGNIĘCIE I KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MYŚL LOGICZNIE”

nagrodzeni12 grudnia 2017 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta rozstrzygnięto I Konkurs Matematyczny „Myśl logicznie”.  Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Przystąpiło do niego 139 uczniów klas VII szkół podstawowych i klas II i III oddziałów gimnazjalnych z 38 szkół Częstochowy i regionu.
Celem konkursu było rozwijanie ważnej umiejętności logicznego myślenia, a także promowanie i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o ludziach nauki polskiej.

Pierwsza część konkursu odbyła się 30 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zestaw zagadek logicznych oraz krzyżówkę dotyczącą postaci bohatera tegorocznego konkursu – wielkiego matematyka polskiego Stefana Banacha.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie. Koordynatorem przedsięwzięcia była Aneta Kazibudzka – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Technicznych i doradca metodyczny Samorządowego Ośrodka Doskonalenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za uczestnictwo w konkursie i jeszcze raz gratulujemy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu, którego bohaterem będzie kolejny wielki Polak związany z matematyką, choć niekoniecznie matematyk.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce:

• Olgierd Perełka, Szkoła Podstawowa nr 26 im. Tadeusza Kościuszki w Częstochowie

II miejsce:

• Radosław Kanafa, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Leona Kruczkowskiego w Pławnie

III miejsce ex aequo:

• Łukasz Rogalski, Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie
  • Michał Śledź, Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie

Wyróżnienia:

• Sara Dziubek, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach
  • Wiktor Ociepa, Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
  • Paweł Ujma, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie