XIX POWIATOWY KONKURS „MATEMATYKA W PRAKTYCE – CZĘSTOCHOWA 2018”

logo-mwp19.01.2018 r. rozpoczyna się XIX edycja Powiatowego Konkursu „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2018”.

Konkurs pod patronatem Instytutu Matematyki i Informatyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie organizowany jest przez VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia w Częstochowie.

Opiekę naukową nad konkursem sprawuje dr hab. Grażyna Rygał, prof. AJD.

Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży zamiłowania do matematyki oraz doskonalenie umiejętności zastosowania wiedzy w zadaniach praktycznych.

Konkurs kierowany jest do uczniów w dwóch grupach wiekowych:

– uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz
– uczniów klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych.

Konkurs jest trzyetapowy:

• I etap – uczestnicy konkursu rozwiązują zadania samodzielnie w domu, w terminie od 19.01.2018 r. do 26.01.2018 r., rozwiązania zadań dostarczają nauczycielowi uczącemu lub wyznaczonemu koordynatorowi szkolnemu, który sprawdza i ocenia prace według określonego schematu punktowania, a informację na temat ilości zakwalifikowanych do II etapu uczniów przesyła w terminie określonym w regulaminie na adres Matematyka_w_praktyce@wp.pl
  • II etap – szkolny odbywa się 6.03.2018 r. o godzinie 10:00 na terenie szkół przystępujących do konkursu.
  • III etap – międzyszkolny finał konkursu przeprowadzany jest dn.24.04.2018 r.
    o godzinie 10:00 w VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym w Częstochowie.

Szczegóły, dokumenty konkursu:

Gorąco zachęcam do udziału w konkursie.
Teresa Baczyńska – doradca metodyczny matematyki SOD