Zapraszamy do udziału w projekcie ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym „Projekt z ZUS”.
Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród dzieci i młodzieży.

W trakcie realizacji projektu uczniowie poznają podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników oraz świadczenie przysługujące ubezpieczonym. Zadaniem uczestników projektu – zespołów projektowych – jest wykonanie pracy (np. film, plakat, komiks, animowana prezentacja) wyjaśniającej, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Wszystkie prace biorą udział w ogólnopolskim konkursie na najlepsza prace projektową. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.zus.pl/edukacja/gimnazja-szkoly-podstawowe. ZUS zapewnia: pakiet Projekt z ZUS, materiały dodatkowe oraz opiekę merytoryczną.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 października 2017 r. (piątek) o godz. 1200 w siedzibie Oddziału ZUS w Częstochowie, ul. Dąbrowskiego 43/45, sala 312 (III piętro).
Wszelkie informacje na temat projektu mogą Państwo uzyskać u pani Ewy Jęczmyk, koordynatora ds. komunikacji społecznej
i edukacji, tel.: 34 368 91 53 lub 502 009 477, e-mail: ewa.jeczmyk@zus.pl