Zmiana podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 otrzymują brzmienie:
1. Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
2. Rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach.
3. Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.
4. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez angażowanie pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.
5. Przygotowanie do wdrożenia od roku szkolnego 2017/2018 nowej podstawy programowej.

Szczegóły w dokumencie wydanym przez Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 – pobierz (PDF)