logo epuap logo bip

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa

szk-bezpieczenstwo

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia wspólnie z komendą Policji w Częstochowie zorganizował 16 marca br. szkolenie dla nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa na temat: “Postępowanie w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym na terenie placówki oświatowej “. W szkoleniu brali  udział nauczyciele głównie edukacji dla bezpieczeństwa częstochowski szkół. Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach – ppłk rezerwy mgr Wacław Wójcik jako starszy wizytator ds. obronnych przedstawił informacje o konkursach i działaniach edukacyjnych kierowanych do nauczycieli EDB. Główne treści spotkania, związane reagowanie w przypadku zagrożenia napastnikiem w placówce edukacyjnej przedstawił, Marcin Machnik  – Aspirant Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Świetne warunki stworzył nam Zespół Szkół Technicznych – za co należą się podziękowania. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom za udział w szkoleniu i zapraszamy na kolejne spotkania.

Dopełnieniem szkolenia są materiały:

  1.  Materiał filmowy “Wtargnięcie napastnika do szkoły”  – publikowany w serwisie MSW – przejdź i uruchom w serwisie Youtube
    l
    ub odtwórz poniżej

  2. Informacje przygotowane przez MSW, w tym poradniki dotyczace zachowania w placówce szkolnej – przejdź
  3. Materiał fimowy “Run Hide Fight” – przejdź

 Adrian Pasieka
doradca metodyczny wf i edukacji dla bezpieczeństwa.

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa
Przewiń do góry
Skip to content