logo epuap logo bip

Szkolenie z programowania robotów

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia zaprasza na nieodpłatne warsztaty dla nauczycieli z zakresu programowania  pt. ,,Co robot robi w szkole? Elementy robotyki w nowej podstawie programowej kształcenia informatycznego na przykładzie programowania robotów mBot”, które wpisują się w cykl działań skupionych wokół rozwijania programowania w szkołach.  Warsztaty adresowane są do nauczycieli informatyki oraz zajęć komputerowych szczególnie ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Zgłoszenia przyjmowane są jako miejsca rezerwowe – kontakt telefoniczny z SOD tel. 34 3625105 wew. 109. 

Głównym jest nabycie podstawowych umiejętności kodowania algorytmów sterujących robotem mBot w graficznym środowisku mBlock zgodnym Scratch 2.0. Uczestnicy  będą wykonywać praktyczne ćwiczenia programowania i sterowania robotami.
Warsztaty odbędą się 28 listopada br. w SOD, ul. Kosmowskiej 5 w Częstochowie.  Zgłoszenia przyjmowane są jako miejsca rezerwowe – kontakt telefoniczny z SOD tel. 34 3625105 wew. 109.

Warsztaty planowane są dla dwóch grup uczestników uczestników, przy czym pierwsza grupa rozpoczyna zajęcia o godz. 14:00, a druga o 15:45. O zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Informacji szczegółowych udziela Paweł Guzikowski, konsultant SOD w Częstochowie, tel. 34 3625105 wew. 109,  p.guzikowski@sod.edu.pl.

Szkolenie z programowania robotów
Przewiń do góry
Skip to content