Aplikacja Kahoot może zawładnąć i Waszą szkołą

2015-05-06_1040Nauczyciele języka polskiego szkół podstawowych wzięli udział w szkoleniu przygotowującym ich do przeprowadzania lekcji z wykorzystaniem interaktywnych quizów uruchamianych na mobilnych urządzeniach uczniów. Poznali przykład ciekawych zajęć służących sprawdzeniu znajomości lektury szkolnej i sami stworzyli krótki test. Mamy nadzieję, że to ważny krok w drodze do zdobywania umiejętności pracy z „cyfrowymi tubylcami”.

Na następnym spotkaniu, już 20 maja, przekażemy kolejne wskazówki, jak wplatać korzystanie z aplikacji cyfrowych w codzienną pracę z uczniami, tak aby inspirować ich, uczyć współpracy i jednocześnie umożliwiać im zabawę, ale także pokazywać, że tablet, telefon i inne urządzenia mogą świetnie nadawać się do samodzielnego pogłębiania wiedzy.

Poniżej materiały ze szkolenia: