logo epuap logo bip

Bezpłatne szkolenie online dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty

Wspólnie z Urzędem Ochrony Danych Osobowych zapraszamy w środę, 30 września od godz. 10:00 na szkolenie online skierowane do inspektorów ochrony danych z sektora oświaty. Będzie ono okazją do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji nauki zdalnej i zabezpieczenia danych przy takiej formie edukacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencję zainauguruje Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Bezpłatne szkolenie online dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty

Środowe szkolenie, w którym udział wezmą przedstawiciele UODO i MEN, ma na celu przybliżenie tematyki dotyczącej ochrony danych osobowych podczas zdalnego nauczania. Będzie ono uzupełnieniem materiałów przygotowanych do tej pory przez UODO wspólnie z ministerstwem edukacji. Opracowania te w przystępny sposób odnoszą się do kwestii przetwarzania danych uczniów, rodziców czy nauczycieli. Zawierają także praktyczne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób przeprowadzać wideokonferencje czy zadbać o sprzęt, na którym pracujemy itp.

Podczas webinarium zaprezentujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zdalnego nauczania. Nakreślimy także wyzwania w obszarze ochrony danych osobowych, jakie stoją przed szkołami w świetle zagrożeń związanych z koronawirusem.

Jednym z punktów spotkania będzie debata E-szkoła na 5! Dobre praktyki zdalnej edukacji, w którejudział wezmą przedstawiciele UODO, a także specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych. Podczas dyskusji przedstawimy dobre praktyki zdalnego nauczania oraz zastosowanych rozwiązań.

Szkolenie zaplanowane na 30 września będzie pierwszym z cyklu wydarzeń online, które Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony danych.

Rejestracja na szkolenie

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej UODO

  • Przesłanie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w wydarzeniu.
  • Liczba miejsc w szkoleniu ograniczona. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Do osób zarejestrowanych zostanie przesłana informacja o potwierdzeniu udziału w szkoleniu.

Program szkolenia i szczegółowe informacje dostępne są tu

Zachęcamy do udziału!

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

https://www.gov.pl/web/edukacja/webinarium-uodo-men

Bezpłatne szkolenie online dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty
Przewiń do góry
Skip to content