Biuletyn Edukacyjny 1/2020 (42)

Zapraszamy do lektury nowego numeru Biuletynu Edukacyjnego 1/2020 (42) wydawnictwa Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie. W znacznej części jest on poświęcony zagadnieniu nauczania na odległość na różnych etapach edukacyjnych. Przedstawione opracowania są propozycjami do wykorzystania przez nauczycieli w trakcie tworzenia własnych materiałów edukacyjnych do pracy zdalnej. Omówienia te zawierają praktyczne wskazówki metodyczne doradców metodycznych naszego Ośrodka oraz propozycje ich realizacji w kontekście organizacji nauczania zdalnego w przedszkolach, szkołach i placówkach. Dużą część biuletynu stanowią materiały dotyczące wsparcia i pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami. Ponadto, w numerze tym opublikowane zostały artykuły związane z treściami historycznymi, patriotycznymi oraz prezentacje interesujących pomysłów edukacyjnych nauczycieli, którzy do działań szkolnych podchodzą w twórczy sposób.

Biuletyn Edukacyjny 1/2020 (42)