Biuletyn Edukacyjny 1/2019 (41) grudzień 2019

Zapraszam do lektury numeru Biuletynu Edukacyjnego 1/2019 (41) grudzień 2019 – pobierz PDF

Biuletyn Edukacyjny 1/2019 (41) wydawnictwa Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie w znacznej części poświęcony jest zagadnieniu wdrażania nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum oraz dwuletniej branżowej szkoły II. stopnia. Przedstawione opracowania wskazują najważniejsze elementy nowej podstawy, zawierają wskazówki metodyczne opracowane przez doradców metodycznych naszego Ośrodka oraz propozycje jej realizacji w kontekście organizacji nauczania w szkołach ponadpodstawowych. Ponadto, w tym numerze znalazły się materiały związane z treściami historycznymi i patriotycznymi oparte na analizie dokumentów oraz literaturze. W pozostałych działach biuletyn zawiera propozycje metodyczne oraz prezentacje ciekawych pomysłów edukacyjnych do wykorzystania we własnym przygotowaniu się nauczycieli do lekcji i zajęć szkolnych.

Biuletyn Edukacyjny 1/2019 (41) grudzień 2019