CZĘSTOCHOWA W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ

– to tytuł publikacji podsumowującej projekt edukacyjny realizowany w roku szkolnym 2014/15 z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 70 rocznicy jej zakończenia. Wczoraj, 9 lutego w OPK „Gaude Mater” odbyła się promocja wydawnictwa.

Wśród autorów publikacji pod redakcją dr Ryszarda Stefaniaka i mgr Rafała Piotrowskiego znaleźli się m.in. Robert Majzner, Grzegorz Nowik, Adam Kurus, Ryszard Stefaniak, Rafał Piotrowski, Zbigniew Zieliński, Sławomir Maślikowski, Grzegorz Basiński, Jarosław Sobkowski, Wiesław Paszkowski. Autorką okładki jest Anna Kościukiewicz – Kościelniak, korekty dokonała Justyna Wartacz, a Aneta Hołodniuk przygotowała sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego „Ojczyzna to ziemia i groby” „Częstochowianie w czasie II wojny światowej”. Recenzentem był prof. dr hab. Dariusz Złotkowski, a redaktorem technicznym Jarosław Leszczuk.

W książce znalazły się materiały z ubiegłorocznej konferencji „Częstochowa w czasie II wojny światowej”, która była jednym z elementów edukacyjnego projektu. Publikacja zostanie przekazana do częstochowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Podczas wczorajszej promocji wydawnictwa Piotra Gagla, operator Telewizji Orion otrzymał odznaczenie Stowarzyszenia Poszkodowanych przez III Rzeszę. Zaproszeni goście wysłuchali również montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Częstochowy, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater.