logo epuap logo bip

Droga z klasą – zachęcamy nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zapraszamy nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zostaną one przeprowadzone we wszystkich miastach wojewódzkich od października do listopada 2020 r. Dodatkowo nauczyciele będą mogli korzystać z platformy e-learningowej „Droga z klasą. Cała wiedza o bezpieczeństwie ruchu drogowego”. Udział w szkoleniach pozwoli nauczycielom na przeprowadzenie zajęć lekcyjnych poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Grafika z napisem Droga z klasą cała wiedza o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Zapraszamy nauczycieli do udziału w bezpłatnym szkoleniu. Napis Droga z klasą cała wiedza o bezpieczeństwie ruchu drogowego znajduje się w zielonych wykropkowanych liniach.

Szkolenia dla nauczycieli z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym 

„Ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego” to projekt przygotowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury. Dzięki udziałowi w szkoleniach pedagodzy zyskają wiedzę, która pozwoli im przeprowadzić zajęcia lekcyjne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na każdym etapie nauki. 
 
W ramach projektu powstała specjalna platforma e-learningowa. Jest ona dostępna na stronie https://drogazklasa.pl/. Platforma to kompendium wiedzy dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Zawiera materiały oraz informacje potrzebne do efektywnego przeprowadzenia zajęć lekcyjnych z zakresu ruchu drogowego. Platforma będzie dostępna dla użytkowników do końca 2023 r. 
 
Uczestnicy projektu mogą również wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym w jednym z szesnastu miast wojewódzkich. Szkolenie obejmować będzie tematy związane z platformą e-learningową, zasadami jej funkcjonowania oraz zawartą tematyką. 

Zgłoszenia do udziału w szkoleniach 

– Wszyscy chcielibyśmy się czuć bezpiecznie na drogach. Do tego potrzebna jest także edukacja – zarówno dorosłych jak i dzieci. Cieszę się więc, że różne instytucje podejmują działania, które pozwalają nauczycielom zdobyć kompetencje tak, aby przekazywać tę wiedzę i umiejętności zachowania się bezpiecznego na drogach, w szkołach.  To także szansa na to, aby dzieci nauczyły się, jak bezpiecznie jeździć rowerem, hulajnogą, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Dzięki temu będziemy wszyscy bezpieczniejsi – powiedział minister Dariusz Piontkowski, zachęcając do udziału w szkoleniach. 
 
Szef MEN dodał, że wiedza, którą dzieci zdobędą w szkole będzie przydatna dla nas wszystkich.
 
W szkoleniach stacjonarnych mogą wziąć udział nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Potrwają one od października do listopada 2020 r. 
 
Uczestnicy mogą zarejestrować się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.tinyurl.com/drogazklasa.
 
Szczegóły dotyczące projektu, terminarz i miejsce szkoleń znajdują się na stronie www.akademiamddp.pl/droga-z-klasa
 
Zapraszamy do udziału w szkoleniach. 

https://www.gov.pl/web/edukacja/droga-z-klasa

Droga z klasą – zachęcamy nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego
Przewiń do góry
Skip to content