logo epuap logo bip

Europejski Tydzień Kodowania – zgłoś się!

Europejski Tydzień Kodowania – zgłoś się!

18.09.2020

Jak co roku zapraszamy do udziału w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku odbędzie się on w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

Jasna, kolorowa grafika z nastolatkami korzystającymi z nowych technologii. Nad nimi tekst "Dołącz do CodeWeek, 10-25 października 2020"

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Zgłoś swój udział!

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add Dzięki temu dana inicjatywa zostanie wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Nagrody dla 1000 pierwszych wydarzeń online

Warto jak najszybciej zarejestrować swoje wydarzenie. Dla pierwszych 1000 zgłoszonych projektów przewidziano nagrody!

Więcej informacji o konkursie i jego zasadach można znaleźć na stronie www.koduj.gov.pl. Na stronie znajdują się także m.in. materiały promocyjne #CodeWeek2020 (plakaty, grafiki, materiały informacyjne dla nauczycieli). Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdują się w zakładce „Jak zacząć?”.

Zachęcamy do śledzenia w mediach społecznościowych informacji o nadchodzących wydarzeniach. Zarówno na stronach CodeWeek Polska na Facebook’u i na Instagramie, jak i na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych MEN.

https://codeweek.eu/login

Europejski Tydzień Kodowania – zgłoś się!
Przewiń do góry
Skip to content