IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Katyniu – zaproszenie do udziału

tablice katyńskieUrząd Miasta Częstochowy i Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, we współpracy z Akademią im. Jana Długosza oraz IV LO im. Henryka Sienkiewicza zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatu myszkowskiego do udziału w czwartej już edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Katyniu „W tablicach katyńskich pamięci zapisane”.

Wśród celów Konkursu są m. in. przypomnienie faktów historycznych związanych ze zbrodnią katyńską, uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej oraz kształtowanie wśród młodzieży pozytywnych postaw wobec przeszłości i tradycji naszego narodu.

Terminarz konkursu

• Ogłoszenie informacji o konkursie w szkołach – 1 marca 2016 r.
  • Zgłaszanie szkół do konkursu – do 14 marca 2016 r.
  • Etap szkolny – do 23 marca 2016 r.
  • Przesłanie danych uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu do 25 marca 2016 r.
  • Etap II międzyszkolny – 1 kwietnia 2016 r. godz. 12.00
  • Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas miejskich uroczystości upamiętniających zbrodnię katyńską. Do szkół zwycięskich uczniów zostaną wysłane drogą e -mail powiadomienia.