Konkurs wiedzy o Polsce zwycięzcy

Konkurs wiedzy o Polsce

Polska polityka

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy to coroczny konkurs dla polskich studentów, organizowany przez Ministerstwo Edukacji Nauki i Sportu. To największe w Polsce wydarzenie sprawdzające wiedzę uczniów z różnych dziedzin.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy: Polityka, Gospodarka.

Tegoroczny konkurs wygrała Anna Kozakiewicz z Krakowa, która zakończyła z wynikiem 80/100. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Szczepek z Gdyni z wynikiem 77/100.

Polska gospodarka

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o polskiej gospodarce to zróżnicowana grupa studentów z różnych środowisk. Reprezentują wiele różnych tematów, o których możemy się uczyć w szkole i poza nią.

Wśród zwycięzców konkursu znajdują się:

Maria Krakowiak, Bartek Jurecki, Mateusz Szczepaniak, Joanna Grzegorzewska.

Polska geografia

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o polskiej geografii to coroczny konkurs, który rozpoczął się w 2009 roku. Konkurs jest otwarty dla wszystkich studentów, którzy studiują w polskich szkołach i uczelniach. Zwycięzcami konkursu, których ogłoszono 19 września zostali: Magdalena Dąbrowska-Kaczmarek, Paweł Biała, Marcin Michalak, Jakub Bielawski

Polska kultura i sztuka

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o polskiej kulturze i sztuce to coroczny konkurs organizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W konkursie wzięli udział polscy studenci z całej Polski, w którym wzięło udział 16 000 uczestników. Musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące różnych tematów związanych z polską kulturą i sztuką.

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o polskiej kulturze i sztuce są: Jakub Kaczmarek, Karolina Świerczewska, Paweł Kowalewski.

Komentuj

Najnowsze posty

Jak skutecznie przygotować się do szkolnego projektu historycznego?

Przygotowanie do projektu historycznego wymaga czasu i wysiłku, ale przy odpowiednim planowaniu i samodyscypli

Rozwiń

Jak przygotować się do konkursu szkolnego poświęconego pielęgnacji pamięci i tradycji?

Konkursy szkolne poświęcone pielęgnacji pamięci i tradycji są doskonałym sposobem na promocję kultury i histor

Rozwiń

Znajomość postaci historycznych - weź udział w konkursie

Znajomość postaci historycznych - zasady konkursu Konkurs Wiedzy o Postaciach Historycznych to konku

Rozwiń