Kwiaty od Samorządowego Ośrodka Doskonalenia dla Dientzenhofer – Gymnasium w Bambergu

W czasie trwającej pandemii, kiedy odwołano wszystkie wyjazdy i spotkania zagraniczne, szkoła Dientzenhofer – Gymnasium w Bambergu przeprowadziła projekt „Kwiaty dla Europy, kwiaty dla przyjaźni”.

Celem tego projektu jest przesłanie  do szkół i miast  partnerskich z Polski, Czech, Włoch i Francji znaku przyjaźni i pamięci.

Kwiaty od Samorządowego Ośrodka Doskonalenia dla Dientzenhoffer

W ramach projektu uczniowie Dientzenhofer – Gymnasium założyli przyszkolny ogródek, w którym posadzili kwiaty. Nasiona niektórych roślin  zostały przesłane pocztą przez szkoły partnerskie z zagranicy. SOD włączył się do tej akcji, wysyłając do Bambergu nasiona maciejki, astrów i niezapominajek.

Dodatkowo powstawały złote myśli nawiązujące do idei i tematyki projektu, czyli do przyjaźni i kwiatów. Tabliczki ze sformułowanymi w różnych językach hasłami umieszczone zostały w ogrodzie, przy grządkach z kwiatami.

Kwiaty od Samorządowego Ośrodka Doskonalenia dla Dientzenhoffer

To wspaniały projekt, który pokazuje, że także w tych trudnych czasach pamiętamy i myślimy o naszych przyjaciołach.

Lokalna prasa zamieściła notatkę o realizacji projektu i obchodach Dnia Europy 9.05.2021 w Dientzenhofer – Gymnasium:

Tolle Idee, tolle Botschaft (bamberg.de)