logo epuap logo bip

Warsztaty „Klocki LEGO w edukacji elementarnej”

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w  Częstochowie wspólnie z  AKCES Edukacja oraz Fundacją ALE Nauczanie zapraszają nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej na warsztaty  pt. „Klocki LEGO® w edukacji elementarnej”, które odbędą się  10 lutego 2020 r. (poniedziałek) w godz. 13.00-16.00 w siedzibie Ośrodka.

Temat warsztatu 1: Co się mieści w przypowieści, czyli elementy storytellingu w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Opis zajęć: Uczestnicy poznają technikę storytellingu oraz sposoby jej zastosowania w pracy z najmłodszymi. W tok opowieści wplecione zostaną różnorodne zadania bazujące na pracy z klockami LEGO®, kształcące umiejętności kluczowe, takie jak współpraca, porozumiewanie się w języku ojczystym i językach obcych, przedsiębiorczość, myślenie matematyczne, ekspresja artystyczna.

Prowadzący: Katarzyna Zioła-Zemczak RODN “WOM” Bielsko-Biała. 

Temat warsztatu 2: Metoda 6. klocków w przedszkolu i szkole.

Opis zajęć: Uczestnicy poznają metodę opierająca się na sześciu klockach LEGO® w teorii i praktyce. Ogólnorozwojowe ćwiczenia wykorzystujące sześć klocków pozytywnie wpływają na kształtowanie kreatywności i wyobraźni, myślenia i logiki, percepcji i ruchu, języka i mowy dziecka, a także na rozwijanie współpracy, kooperacji i emocji w  konstruktywnym działaniu poprzez zabawę.

Prowadzący: Aleksandra Raźniak SOD Częstochowa.

Logowanie na warsztaty prosimy kierować poprzez formularz zgłoszeniowy:

Limit miejsc został wyczerpany.

 

Warsztaty „Klocki LEGO w edukacji elementarnej”
Przewiń do góry
Skip to content