logo epuap logo bip

LEKCJA: ENTER!

Nauczyciele z łącznie 37 placówek będą doskonalić swoje cyfrowe kompetencje dzięki projektowi organizowanemu w Częstochowie przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska i Wydział Edukacji Urzędu Miasta. Kiedy realia rodzą potrzebę nauki zdalnej, kształcenie cyfrowe pedagogów jest nieocenione – bo ostatecznie przysłuży się uczniom.

Przedsięwzięcie „Uczymy, jak uczyć: Enter!” adresowane jest do nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych. W Częstochowie wezmą w nim udział pedagodzy z 25 szkół podstawowych, 2 zespołów szkół specjalnych, 4 zespołów szkolno-przedszkolnych i 6 szkół ponadpodstawowych – w sumie 538 osób.       
 
Obecnie trwa rejestracja uczestniczek i uczestników – zgłaszały ich dyrekcje poszczególnych szkół. Szkolenia dla prowadzących zajęcia z przedmiotów ogólnych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych będą realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w ramach 9 ścieżek, obejmujących rozmaite obszary nauczania – edukację wczesnoszkolną, przedmioty humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, informatykę, a nawet przedmioty artystyczne.

Uczestniczki i uczestnicy zajęć mają się uczyć m.in. o elektronicznych zasobach edukacyjnych, tworzeniu własnych ,,e-materiałów”, wykorzystywaniu smartfonu podczas lekcji, odpowiednim dobieraniu urządzeń, aplikacji, platform na potrzeby prowadzenia lekcji w sieci czy specyfice pracy w grupie uczniów ze zróżnicowanymi umiejętnościami cyfrowymi. Będą też mieli okazję tworzyć cyfrowe materiały dopasowane do swoich konkretnych potrzeb, wymieniać doświadczenia; dowiedzą się też, jak bezpiecznie poruszać się po cyfrowym świecie. Wiedza ta ma przydać się zarówno w prowadzeniu zajęć zdalnych, jak i tradycyjnych – stacjonarnych. Częstochowskie szkoły skorzystają więc z takiego przedsięwzięcia tak długo, jak będzie trwała pandemia – wymuszająca przecież nierzadko zdalny tryb nauki – ale także wtedy, kiedy w końcu minie.

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=14565

LEKCJA: ENTER!
Przewiń do góry
Skip to content