Ogólnopolska konferencja podsumowująca pilotaż projektu „Etyka nie tylko dla smyka”

12 czerwca br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie odbyło się podsumowanie pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka”. W spotkaniu udział wzięli: Joanna Berdzik, Wiceminister Edukacji Narodowej, Paweł Wojtyniuk, Szef CBA, Marlena Fałkowska, Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane opracowane przez socjologów wyniki ewaluacji programu pilotażu projektu, z których wynika, że największymi sukcesami jego były: wysoki poziom zaangażowania uczniów, pozytywna zmiana w postawach i zachowaniu biorących udział w programie, ich wzrost wiedzy i świadomości dotyczącej etyki oraz integracja zespołów klasowych. Nauczyciele wskazywali także na wysoką przydatność materiałów metodycznych, jakimi mogli wspomagać się podczas pedagogicznych działań w trakcie realizacji pilotażu projektu.

Zasadniczym momentem w konferencji było wręczenie certyfikatów Etyczna Szkoła przyznanych zaangażowanym szkołom. Podziękowania za realizację pilotażu projektu oraz szerzenie wiedzy z zakresu edukacji społecznej, etycznej, prawnej i antykorupcyjnej otrzymali Koordynatorzy Regionalni oraz Liderzy szkół. Podczas spotkania przykłady dobrej praktyki zaprezentowali przedstawiciele czterech województw, w tym Anna Warzocha, Koordynator Regionalny w województwie śląskim, doradca metodyczny SOD w Częstochowie.

Gratulujemy uczniom, nauczycielom, dyrektorom szkół biorącym udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka”.