logo epuap logo bip

Ogólnopolska platforma edukacyjna NAVOICA – sprawdź ofertę bezpłatnych kursów on-line

Zachęcamy do skorzystania z oferty zdalnych kursów typu MOOC realizowanych przez uczelnie i instytucje edukacyjne, na platformie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego NAVOICA. Wszystkie kursy on-line są bezpłatne, a uczestnictwo w nich wymaga jedynie zalogowania. W najnowszej ofercie znalazł się m.in. kurs poświęcony rozwiązywaniu matematycznych zadań konkursowych i olimpijskich, interpunkcji czy przedsiębiorczości. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.navoica.pl.

Grafika podzielona na dwie części. Po lewej stronie dziewczyna z długimi włosami w białej koszuli. Dziewczyna siedzi na parapecie i na kolanach trzyma laptota. Po prawej stronie napis na granatowym tle ogólnopolska platforma edukacyjna Navoica – sprawdź ofertę bezpłatnych kursów on-line.

Czym jest NAVOICA?

NAVOICA to ogólnopolska platforma edukacyjna oferująca bezpłatne kursy on-line typu MOOC (ang. Massive Open Online Courses) realizowane przez uczelnie i instytucje edukacyjne. Jest ona dostępna na stronie https://navoica.pl/. Platforma powstała na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Polski MOOC”. Nazwa serwisu pochodzi od dziewczyny o imieniu Nawojka – według legendy pierwszej polskiej studentki.

Platforma jest skierowana do wszystkich, którzy chcą rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Materiały dostępne w serwisie mogą być szczególnie przydatne dla uczniów i nauczycieli podczas kształcenia na odległość. 

Jak można korzystać z serwisu?

Wszystkie kursy na platformie NAVOICA są całkowicie bezpłatne. MNiSW nie pobiera żadnych opłat za rejestrację, zapisanie się na kurs, uczestnictwo w nim czy uzyskanie zaświadczenia.

Aby wziąć udział, trzeba się zarejestrować, a następnie zalogować się na platformie. Po wyszukaniu interesującego kursu, wystarczy kliknąć przycisk „Weź udział w kursie”, który jest widczony na stronie z opisem i informacjami o kursie. Na kurs można zapisać się tylko wtedy, kiedy są na niego otwarte zapisy.

Co można znaleźć na platformie NAVOICA? 

Oferta edukacyjna platformy jest stale poszerzana i rozbudowywana. Obecnie można wziąć udział m.in. w kursie poświęconym rozwiązywaniu matematycznych zadań konkursowych i olimpijskich czy dotyczącym podstaw języka Python 3. 

Dla uczniów i nauczycieli interesujące mogą być także kursy z interpunkcji oraz podstaw przedsiębiorczości dla najmłodszych. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną platformy NAVOICA. 


 https://www.gov.pl/web/edukacja/ogolnopolska-platforma-edukacyjna-navoica–sprawdz-oferte-bezplatnych-kursow-on-line

Ogólnopolska platforma edukacyjna NAVOICA – sprawdź ofertę bezpłatnych kursów on-line
Przewiń do góry
Skip to content