logo epuap logo bip

Podsumowanie konferencji “Programujemy….”

Po raz szósty spotkali się nauczyciele, dyrektorzy nie tylko częstochowskich szkół na konferencji, której tematyka w szerokim ujęciu wynika z rozwoju nowych technologii. Drugi raz natomiast hasłem przewodnim była nauka programowania w szkole.

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia oraz Wydział  Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej jako organizatorzy, położyli nacisk na stworzenie możliwości bezpośredniego poznawania nowych i interesujących rozwiązań poprzez serie warsztatów. Uczestnicy poznawali sprawdzone rozwiązania nauki programowania najmłodszych uczniów, nie zawsze z wykorzystaniem komputera. To zasługa Iwona Brzózki-Złotnickiej, Mileny Trzaskalskiej,  Anny Hiller, Katarzyny Michalak, Marcina Paksa. Po świecie robotów przewodnikami byli Adam Jurkiewicz, Mariusz Boguszewski, Damian Traczyk, Grzegorz Troszyński. W tym świecie natomiast największą nowością był nowy robot Photon, którego możliwości, design budził uznanie wśród uczestników. Photona poznawaliśmy dzięki uprzejmości firmy MAC Edukacja.
W imieniu organizatorów dziękuję wykładowcom,  prowadzącym warsztaty oraz nauczycielom i gościom który mam nadzieje miło oceniają to działanie. Podziękowania kierujemy także do wydawnictwa MAC Edukacja – sponsora tej edycji konferencji.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach tej formuły.

Podsumowanie konferencji “Programujemy….”
Przewiń do góry
Skip to content