Podsumowanie pilotażu projektu “Etyka nie tylko dla smyka”

29 kwietnia 2015 roku w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia odbyło się regionalne  podsumowanie pilotażu projektu Etyka nie tylko dla smyka.  Panie Liderki zaprezentowały przebieg działań w ich szkołach, podzieliły się spostrzeżeniami dotyczącymi  pozytywnego wpływu omawianych treści etycznych i antykorupcyjnych na komunikację interpersonalną uczniów oraz uczestników projektu. W wyniku obserwacji zmian w zachowaniu dzieci wskazywały także  na zasadność poszerzenia treści edukacyjnych  w pierwszym etapie edukacyjnym o  tematykę  aksjologiczną.

Po raz kolejny okazało się, że nauczyciele generują wspaniałe pomysły, potrafią zorganizować rewelacyjne przedsięwzięcia .

W pilotażu projektu, któremu patronował Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, wzięło udział 11 szkół,  jedenastu Liderów,  1328 uczniów i 89 nauczycieli.

Anna Warzocha
Koordynator Regionalny
Doradca metodyczny SOD

Podsumowanie pilotażu projektu “Etyka nie tylko dla smyka”