PODSUMOWANIE projektu „Towarzystwo dla kota Haliny Poświatowskiej – tworzymy papierowe rzeźby kotów”

Walor edukacyjny projektu polegał na przybliżeniu postaci Haliny Poświatowskiej i miejsc związanych z nią na mapie Częstochowy, a także na poszerzeniu wiedzy na temat wybranych zagadnień dotyczących sztuki współczesnej.  Twórczy walor projektu, to działania w zakresie formowania rzeźby animalistycznej, posługiwanie się w sposób świadomy barwą w rzeźbie dla podkreślenia ekspresji, tworzenie akcji plastycznej, kreatywność  w fotografii artystycznej i dokumentacyjnej. Nie sposób pominąć walor wychowawczy. Praca w parach i w zespole uczy wspólnego działania a przeżycia artystyczne w grupie ludzi o podobnych zainteresowaniach, wymiana doświadczeń stanowią swoistą wartość dodaną, która jest inwestycją w jakość dorosłego życia.

W projekcie uczestniczyło 23 uczniów wraz z nauczycielami  ze szkół podstawowych i gimnazjum oraz 5-letnia uczestniczka z przedszkola.  Uczestnikom i opiekunom zostały wręczone podziękowania.

• Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1 w Częstochowie
    (6 uczestników)
    opiekunki: Ilona Nawrot, Agata Filipiuk-Mojsa
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie (2 uczestników)
    opiekun: Małgorzata Domańska
  • Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie (6 uczestników)
    opiekun :  Dorota Komorowska
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
    (5 uczestników)
    opiekun: Justyna Depta
  • Gimnazjum nr 7 im. Konstantego  Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie ( 4 uczestników)
    opiekun: Małgorzata Sosna
  • Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 35  (1 uczestnik)
    opiekunki: Jolanta Stanisz, Wiesława Struska

Papierowe rzeźby kotów są obecnie prezentowane w Muzeum Haliny Poświatowskiej  w Domu Poezji. Wystawa kotów będzie też eksponowana w Galerii Sztuki Dziecka „Zielony ołówek” w MGS, w Regionalnym Ośrodku Kultury i Samorządowym Ośrodku Doskonalenia.

Zdjęcia z realizacji zadań projektowych będą zamieszczone na stronach wyżej wymienionych instytucji.