Podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Najnowszej Historii Polski Od ,,Solidarności” do współczesności. Polska w latach 1980-2021

31 maja 2021 r. w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia w Częstochowie odbyła się uroczystość podsumowania VII Powiatowego Konkursu Wiedzy
o Najnowszej Historii Polski Od ,,Solidarności” do współczesności. Polska w latach 1980-2021 pod patronatem Pana  Jacka Strączyńskiego Przewodniczącego Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych Częstochowy. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez uczniów prezentacji multimedialnej dotyczącej zakresu tematycznego konkursu.
Komisja w składzie: Dorota Kaczmarek zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność”, Dorota Kawka-nauczycielka historii w IX Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Częstochowie, Aleksandra Łebek-Jurgielewicz-konsultant SOD, Michał Jelonek-specjalista informatyk SOD  wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce zajęli:

Dominika Aleksandrowicz Szkoła Podstawowa  nr 27 w Częstochowie
Kacper Suchan Szkoła Podstawowa  nr 41 im. Jana Matejki w Częstochowie

II miejsce zajęli:

Hubert Kukuła Szkoła Podstawowa  nr 33 im. Marii Kownackiej
Oliwia Wieczorek Szkoła Podstawowa  nr 49 im. Janusza Kusocińskiego

III miejsca zajęli:

Paulina Kwec Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Częstochowie
Oliwia Wąsek Szkoła Podstawowa  nr 25 im. Stanisława Staszica

wyróżnienia otrzymali:
 Kinga Kąsiel Szkoła Podstawowa  nr 25 im. Stanisława Staszica
 Aleksander Żyła Szkoła Podstawowa  nr 25 im. Stanisława Staszica
 Mateusz Jędrzejczyk Szkoła Podstawowa  nr 25 im. Stanisława Staszica
w Częstochowie

Laureatom VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Najnowszej Historii Polski Od ,,Solidarności” do współczesności. Polska w latach 1980-2021 gratulujemy
i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

ORGANIZATORZY