Podsumowanie VIII. Powiatowego Konkursu Szkolne izby pamięci i tradycji narodowej

12 grudnia 2019 r. w Urzędzie Miasta  dokonano podsumowania VIII. Powiatowego Konkursu Szkolne Izby Pamięci I Tradycji Narodowej odbywającego się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: Budujemy szkolne izby pamięci narodowej i Historia w przedmiotach zaklęta.

W pierwszej kategorii komisja konkursowa oceniała izby lub kąciki pamięci poświęcone patronowi szkoły, historii regionu i kraju. Zadaniem uczniów biorących udział drugiej kategorii było odtworzenie historii wybranego eksponatu historycznego znajdującego się w zbiorach istniejącej już szkolnej izby pamięci. Uczniowie pracując metodą projektu prowadzili prace badawcze przeprowadzając wywiady ze świadkami historii, specjalistami w danej dziedzinie, kontaktując się z muzeami, archiwami i innymi instytucjami publicznymi. Zwieńczeniem pracy zespołów badawczych było wykonanie plakatu poświęconego wybranemu eksponatowi i przygotowanie ustnej prezentacji o przebiegu prac grupy badawczej.

Komisja konkursowa  dokonała następujących rozstrzygnięć:

• w kategorii ,,Budujemy szkolne izby pamięci narodowej”

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 30  im. por.  Michała Brzeskiego w Częstochowie

I miejsce – IX Liceum Ogólnokształcące im. Kamila Cypriana Norwida w Częstochowie

• w kategorii ,,Historia w przedmiotach zaklęta”

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie

II miejsce– V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

III miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Matejki w Częstochowie

Wyróżnienie- Szkoła Podstawowa nr 2im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Częstochowie,

Wyróżnienie- Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Matejki w Częstochowie,

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen. Władysława  Sikorskiego w Częstochowie

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Więcej informacji na stronie UM Częstochowy.