Policjant rozmawiał z uczniami o cyberprzemocy

W ramach kampanii „Częstochowa wolna od PRZEMOCY” profilaktyk z wydziału prewencji prowadzi szereg spotkań online z uczniami częstochowskich szkół. Podczas zajęć poruszana jest tematyka cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci, zażywania substancji odurzających oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Kampania realizowana jest wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia w Częstochowie oraz Zespołem Pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych.

Kampania profilaktyczno – edukacyjna „Częstochowa wolna od PRZEMOCY” rozpoczęła się się 29 października 2020 roku. Realizowana jest przez częstochowski wydział prewencji wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia w Częstochowie oraz Zespołem Pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych. Jej celem jest podniesienie świadomości zarówno dzieci, młodzieży jak i ich opiekunów o zagrożeniach oraz skutkach, jakie niesie za sobą hejt, agresja i przemoc rówieśnicza.

Ze względu na bezpieczeństwo oraz obostrzenia związane z koronawirusem, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych spotykają się z asp. Danielem Zychem z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na zajęciach online.

Do prelekcji można się przyłączyć w ramach nauczania zdalnego nie tylko z wykorzystaniem laptopa czy komputera, ale również za pomocą smartfona.
Do dnia dzisiejszego w prelekcjach wzięło udział blisko tysiąc uczniów i nauczycieli z terenu podległego Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Prelekcje odbywają się codziennie.

Policjant rozmawiał z uczniami o cyberprzemocy