Pomysł na zajęcia terenowe z geografii

W ramach propagowania dobrych praktyk 08.10.2016 r. doradcy metodyczni z Samorządowego Ośrodka Doskonalenia  w Częstochowie Janina Strzyżewska i Donata Leszczyłowska zorganizowały i przeprowadziły dla nauczycieli: geografii, biologii, przyrody zajęcia terenowe pt. „Dokąd z uczniem po szkole?” w gminie Poczesna. Był to pierwszy krok do pomocy i zachęcenia do wyjścia z uczniem  w teren z licznymi atrakcyjnymi punktami badawczymi. Z warsztatów została przygotowana relacja fotograficzna artykuł dostępny na portalu www.korwinow.com – przejdź.

W przyszłości zostaną także przygotowane karty pracy do wykorzystania na zajęciach: biologii, geografii, przyrody. Materiały te będą dostępne na dla nauczycieli w ramach sieci współpracy  “Twórczy geograf”.

Pomysł na zajęcia terenowe z geografii