logo epuap logo bip

Przygody Kota Ciepłosława – projekt edukacyjny PGE Energia Ciepła

Przygody Kota Ciepłosława – projekt edukacyjny PGE Energia Ciepła

23.09.2020

Kot Ciepłosław zaprasza do wspólnej przygody! Wystartował nowy projekt edukacyjny dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych pt. Przygody Kota Ciepłosława, przygotowany przez PGE Energia Ciepła. Program ma na celu budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd bierze się prąd. Patronat honorowy nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Kolorowa, dziecięca grafika z kotem, dziećmi i budynkiem szkoły na zielonym wzgórzu. W tle błękitne niebo, duże słońce i napis "Poznaj Kota Ciepłosława!"

Kim jest Kot Ciepłosław?

Kot Ciepłosław to specjalista od ciepła i ekologii, który w zabawny i ciekawy sposób przekazuje wiedzę o tym, jak powstaje ciepło i jak dociera do domowego kaloryfera. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi – Felką Kaloryfelką i Pstryczkiem Elektryczkiem, pomogą najmłodszym zrozumieć trudnie zagadnienia w prosty i praktyczny sposób. W trosce o lepsze powietrze i zdrowie rodzin, trójka bohaterów poszerzy wiedzę zarówno dzieci, jak i rodziców na temat sposobu wytwarzania ciepła, energii elektrycznej oraz możliwości oszczędzania. Podczas edukacyjnej przygody pokażą m.in. zalety i przewagę ekologiczną ciepła sieciowego nad tradycyjnymi źródłami ciepła.

Program dla szkół

W ramach programu zostało przygotowanych:

  • 5 scenariuszy lekcji,
  • 3 gry edukacyjne,
  • 20 zadań warsztatowych online,
  • 5 filmów animowanych.

Scenariusze lekcji pomogą nauczycielom w prowadzeniu zajęć, a dzięki wykorzystaniu gier edukacyjnych z materiały mogą uzupełnić również lekcje informatyki.

Jak dołączyć do programu?

Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: https://kotcieploslaw.pl/szkoly.

Na podany przy rejestracji adres mailowy zostanie przesłane login oraz hasło, które umożliwi dostęp do materiałów edukacyjnych. Rekrutacja do programu trwa od 21 września do 8 października.

Dla pierwszych 100 szkół zgłoszonych do programu wysłane zostaną gadżety związane z Kotem Ciepłosławem.

Konkurs

Dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie został przygotowany kreatywny konkurs. Zadaniem konkursowym jest stworzenie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława w tematyce związanej z ciepłem.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: 5000 zł dla zwycięskiej szkoły, laptop dla nauczyciela zwycięskiej klasy, 13 wycieczek edukacyjnych do elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Szczegóły programu i regulamin konkursu znajdują się na stronie: https://kotcieploslaw.pl/.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

https://www.gov.pl/web/edukacja/przygody-kota-cieploslawa

Przygody Kota Ciepłosława – projekt edukacyjny PGE Energia Ciepła
Przewiń do góry
Skip to content