logo epuap logo bip

Śląski Salon Maturzystów „Perspektywy” 2020

Śląski Salon Maturzystów „Perspektywy” 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” zaprasza do udziału w Śląskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2020. Seria 10. wirtualnych wydarzeń, podczas których „matura spotyka się ze studiami” rozpocznie się 17 września w Małopolsce, a zakończy 30 września na Śląsku. Podczas każdego salonu uczniowie najstarszych klas liceów i techników będą mogli zapoznać się (w godz. 10:00-13:00) z wymogami matury 2021 oraz webinarami ekspertów i youtuberów edukacyjnych (16.00-19.00). Podczas całego wydarzenia (10-19) uczniowie będą mogli odwiedzić wirtualne stoiska uczelni, na których uzyskają wiedzę na temat oferty kształcenia i zasad przyjęć na studia w roku akad. 2021/22.


Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już harmonogram na 2021 rok: egzamin maturalny ma rozpocząć się 4 maja. Przystąpi do niego 267 000 młodych ludzi: około 152 000 z liceów i około 115 000 z techników. Arkusze zostały przygotowane dawno temu, więc nie będą łatwiejsze ze względu na pandemię, naukę online i inne możliwe problemy związane z COVID-19. A to oznacza, że maturzyści muszą wziąć się za uzupełnianie i powtarzanie materiału od września.
Dotarcie do tak dużej liczby uczestników, to dla uczelni nie lada gratka. Uniwersytet Jagielloński będzie na Salonie Małopolskim, a potem odwiedzi także Salon Lubelski i Podkarpacki oraz Salon Łódzki i Świętokrzyski.
Akademia Górniczo-Hutnicza oprócz Małopolski będzie prezentować swoją ofertę na Podkarpaciu i w Lubelskiem, a także na Salonie Śląskim oraz Łódzko-Świętokrzyskim.
Wojskowa Akademia Techniczna będzie wirtualnie promować swoje zalety na sześciu salonach! A Coventry University, która od niedawna operuje w Polsce, będzie obecny wirtualnie w całym kraju.
Wykłady maturalne na Salonie Małopolskim wygłoszą eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) kierowanej przez dyrektora Lecha Gawryłowa. Wystąpi też dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) oraz prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońska, która to uczelnia pełni honorowe obowiązki „Uczelni gospodarza”.
Na szczeblu ogólnopolskim Salonowi Maturzystów patronują: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przewodniczący KRASP.
Rejestracja na wszystkie regionalne edycje Salonu Maturzystów 2020 poprzez stronę: www.salonmaturzystow.pl

http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/slaski-salon-maturzystow-perspektywy-2020-2/

Śląski Salon Maturzystów „Perspektywy” 2020
Przewiń do góry
Skip to content