„Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole” – program stworzony z myślą o wspieraniu zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej..

Nowy projekt – nowe możliwości rozwojowe dla szkół i przedszkoli

“Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole” to najnowszy projekt Instytutu Edukacji Pozytywnej. W tym celu stworzyliśmy pierwszą, kompleksową oraz interaktywną platformę e-learningową dla nauczycieli, dyrektorów szkół i przedstawicieli oświaty, a także rodziców i młodzieży. Program został stworzony z myślą o wspieraniu zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej.

Szkoły i placówki oświaty biorące udział w Programie będą korzystać z kompleksowego wsparcia:

• szkoleń na platformie zgodnych z wymogami MEN, MS i RPD;
  • dostęp do rozszerzonej wersji interaktywnych szkoleń e-learningowych;
  • superwizji;
  • konsultacji merytorycznej podejmowanych działań;
  • materiałów dodatkowych dostępnych wyłącznie w programie SMP;
  • stałej opieki Fundacji, także po zakończeniu projektu.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla placówki. Wsparcie jest współfinansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Zapewniamy możliwość skorzystania z jednego z dwóch obszarów wsparcia:

Szczegółowy opis zasad wsparcia w obu obszarach przedstawiamy w linkach poniżej.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu