Szkoła XXI wieku – cykl szkoleń w ZSP

26 marca 2015 r. nauczyciele przedmiotów artystycznych  mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu nieodpłatnym na temat „Warunki nauczania a jakość kształcenia”, które zapoczątkowało cykl spotkań w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie.  Uczestnicy  spotkania obejrzeli wzorcowo zorganizowaną i wyposażoną szkołę artystyczną,  w której zarówno warunki uczenia się, jak i nauczania, są istotnym czynnikiem motywującym do pracy obie strony procesu dydaktycznego.

Drugie spotkanie na temat „Praca z uczniem zdolnym – warsztaty rzeźbiarskie” odbyło się 21 października 2015 r. Nauczyciele obejrzeli pracownie rzeźby i ceramiki, zostali zapoznani z cyklem pracy w tych pracowniach, osiągnięciami szkoły, pracami uczniów. Częścią szkolenia była obserwacja warsztatów rzeźbiarskich dla grupy uczniów dwóch szkół podstawowych i gimnazjum, które poprowadził pan Mariusz  Wasilewski – artysta rzeźbiarz, nauczyciel z ZSP.

Zapraszamy nauczycieli na następne spotkanie, które odbędzie się 20 kwietnia 2016 r. w pracowni grafiki.

Cykl tych działań możliwy jest dzięki życzliwości i wsparciu Zespołu Szkół Plastycznych im.  Jacka Malczewskiego w Częstochowie.

Szkoła XXI wieku – cykl szkoleń w ZSP