logo epuap logo bip

Szkoła z klimatem – konkurs NFOŚiGW dla szkół ponadpodstawowych

Szkoła z klimatem – konkurs NFOŚiGW dla szkół ponadpodstawowych

16.09.2020

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił ogólnopolski konkurs dla miejskich szkół ponadpodstawowych „Szkoła z klimatem”. Jest on elementem projektu Ministra Klimatu pn. „Miasto z klimatem”. Młodzieżowa rywalizacja potrwa do 15 lutego 2021 r. Zadaniem konkursowym jest opracowanie planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i jej sąsiedztwa. Dla najlepszej szkoły przewidziano nagrodę w wysokości 100 tys. zł na realizację ekologicznego pomysłu uczniów! Zapraszamy do udziału!

Szkoła z klimatem – konkurs NFOŚiGW dla szkół ponadpodstawowych

Konkurs NFOŚiGW „Szkoła z klimatem” jest skierowany do publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych oraz ich zespołów z terenu całego kraju, które mają siedzibę w miastach. Uczestnikami mogą być zespoły projektowe uczniów (maksymalnie do 20 osób lub jedna klasa), pod kierownictwem opiekuna (nauczyciela), przy czym uczestnicy muszą być uczniami jednej szkoły w ramach klas w szkołach ponadpodstawowych.

Na czym polega konkurs?

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i ewentualnie jej najbliższej okolicy, obejmującego propozycje działań adaptacyjnych, które mogłyby być wykonane na terenie należącym do szkoły i jej bezpośredniego sąsiedztwa – otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp. Należy wykonać opis stanu obecnego otoczenia szkoły, zagrożeń związanych ze zmianami klimatu i zaproponować, także w formie rysunku, jak można poprawić tę sytuację.

Zgłoszenia konkursowe

Na przygotowanie projektów uczniowie, pod opieką nauczycieli, mają cały pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego 2021 r. za pomocą elektronicznego formularza konkursowego, dostępnego na stronie www.nfosigw.gov.pl/szkolazklimatem, na której znajdują się również wszystkie informacje wraz z regulaminem.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzmy powodzenia!

https://www.gov.pl/web/edukacja/konkurs-nfosigw-szkola-z-klimatem

Szkoła z klimatem – konkurs NFOŚiGW dla szkół ponadpodstawowych
Przewiń do góry
Skip to content