logo epuap logo bip

Szkolenie MEN i UODO dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty

Ponad 1200 uczestników szkolenia MEN i UODO dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty!

05.10.2020

Czy można nagrywać lekcje online? Jak zadbać o bezpieczeństwo przetwarzania danych uczniów, ich rodziców i nauczycieli? Z jakich platform edukacyjnych korzystać? Które dostępne usługi są bezpieczne? Na te i wiele innych pytań odpowiadali eksperci Urzędu Ochrony Danych Osobowych wspólnie z przedstawicielem Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas szkolenia dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty, które odbyło się 30 września 2020 r. W webinarium udział wzięło ponad 1200 uczestników. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

Środowe szkolenie przygotowane przez UODO i MEN miało na celu przybliżenie tematyki dotyczącej ochrony danych osobowych podczas zdalnego nauczania. To również okazja do uzupełnienia materiałów przygotowanych do tej pory przez UODO wspólnie z ministerstwem edukacji.

Opracowania te w przystępny sposób odnoszą się do kwestii przetwarzania danych uczniów, rodziców czy nauczycieli. Zawierają także praktyczne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób przeprowadzać wideokonferencje czy zadbać o sprzęt, na którym pracujemy itp.

Podczas webinarium pojawiły się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zdalnego nauczania. Nakreśliliśmy także wyzwania w obszarze ochrony danych osobowych, jakie stoją przed szkołami w świetle zagrożeń związanych z koronawirusem.

Jednym z punktów spotkania była również debata E-szkoła na 5! Dobre praktyki zdalnej edukacji, w której udział wzięli przedstawiciele UODO, a także specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych. Podczas dyskusji przedstawiono także dobre praktyki zdalnego nauczania oraz zastosowanych rozwiązań.

Szkolenie było pierwszym z cyklu wydarzeń online, które Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony danych.

Szkolenie MEN i UODO dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty
Przewiń do góry
Skip to content