logo epuap logo bip

Szkolenie – postępowanie w przypadku zagrożenia…

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia oraz Komenda Miejska Policji w Częstochowie zapraszają:

  • nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa i szkolnych koordynatorów bezpieczeństwa z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Częstochowy,
  •  ponadgimnazjalnych powiatu myszkowskiego

do udziału w szkoleniu dotyczącym zasad postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym na terenie placówki oświatowej.

Szkolenia dla przedszkoli i szkół podstawowych planowane są w następnej kolejności.

Szkolenie jest realizowane w ramach Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019, do którego celów należą m.in.: wzmocnienie i przygotowanie służb oraz  instytucji na możliwość wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, podnoszenie świadomości społecznej w zakresie charakteru tego zagrożenia oraz zasad zachowania w przypadku jego wystąpienia. Ważnym elementem szkoleń jest budowanie społecznego zrozumienia i poparcia dla działań właściwych służb reagowania na zdarzenia o charakterze terrorystycznym, prowadzenie czynności ewakuacyjnych i ratowniczych.

Zwracamy się do Państwa Dyrektorów z prośbą o wydelegowanie nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa  oraz koordynatorów bezpieczeństwa na szkolenie, które odbędzie się 16.03.2016 r. (środa) o godz. 1500  w Zespole Szkół Technicznych, przy al. Jana Pawła II 126/130  w Częstochowie.

Szkolenie – postępowanie w przypadku zagrożenia…
Przewiń do góry
Skip to content