Szkolne Izby Pamięci – Gala finałowa

Gala finałowa III Międzyszkolnego Konkursu “Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej” 17 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie odbyła się gala finałowa konkursu , “Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej”, odbywającego się pod patronatem Krzysztofa Matyjaszczyka – Prezydenta Miasta Częstochowy. Konkurs, w którym głównym zadaniem było stworzenie w szkołach izby (lub kącika) pamięci poświęconej patronowi szkoły, historii regionu lub historii Polski, rozgrywał się od października do grudnia 2014 r. W grudniu nastąpiło również jego rozstrzygnięcie.

Oto wyniki konkursu:

• I miejsce – ex quo: Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej
    w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie,
  • II miejsce – ex quo: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w
    Częstochowie oraz Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie,
  • wyróżnienie – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Częstochowie oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni.

W czasie uroczystości nagrody wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy – dr Ryszard Stefaniak, który serdecznie pogratulował uczniom i nauczycielom odniesionego sukcesu. Wielką atrakcją dla uczestników gali był porywający występ Zespołu Pieśni i Tańca “Częstochowa”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolne Izby Pamięci – Gala finałowa