TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA

W sali sesyjnej Urzędu Miasta zainaugurowano VII edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”. Częstochowa uczestniczy w akcji od 2013 roku.

Podczas spotkania uczniowie częstochowskich szkół (oraz ich nauczyciele) poznali najważniejsze zasady dotyczące ochrony danych osobowych oraz dyskutowali o własnych doświadczeniach, związanych z tematem. Młodzież mogła również zapisać na warsztaty, których tematyka oscyluje wokół podstaw ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa w internecie oraz otwartych zasobów edukacyjnych.

W Częstochowie program realizują: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia oraz Akademia im. J. Długosza – przy współpracy z GIODO.

Czytaj więcej na:
www.czestochowa.pl