Warsztaty w ramach “Tygodnia życia z niepełnosprawnością”

Dnia 26 kwietnia 2016 r. w godzinach 16:00 – 18:00 w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia ul. Kosmowskiej 5 w Częstochowie, w ramach „Tygodnia życia z niepełnosprawnością”, odbyły się warsztaty nt.  „Dostosowanie warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i maturalnego do potrzeb uczniów niepełnosprawnych”. Wzięło w nich udział dziewięciu nauczycieli z częstochowskich szkół.

Warsztaty przygotowali i poprowadzili doradcy metodyczni SOD:

• Teresa Baczyńska – doradca  matematyki
  • Katarzyna Patrzykont – doradca szkolnictwa specjalnego
  • Magdalena Rataj – doradca matematyki
  • Janina Strzyżewska – doradca geografii
  • Jacek Turlejski – doradca informatyki.

Gościem specjalnym warsztatów była pani Urszula Zielińska, nauczycielka Gimnazjum nr 18 w Częstochowie, która na co dzień pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi. Pani w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyła specyfikę pracy z uczniem niewidomym. Przedstawiła wiele ciekawych metod pracy oraz pomocy dydaktycznych przystosowanych do potrzeb ucznia niewidomego.

Uczestnicy warsztatów zdobyli nowe i ciekawe doświadczenia, pozwalające lepiej zrozumieć codzienne problemy życia ucznia z niepełnosprawnością.

Warsztaty w ramach “Tygodnia życia z niepełnosprawnością”