Wizyta nauczycieli niemieckich z Bambergu 2016

Wizyta w IX LO

W dniach 06.01.2016r. – 09.01.2016r. gościli w naszym mieście niemieccy nauczyciele stażyści oraz nauczyciele akademiccy z Bambergu. Ich wizyta to rezultat porozumienia podpisanego przez Urząd Miasta oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie z Dientzenhofer – Gymnasium Bamberg w lipcu 2015r.

Głównym punktem pobytu były hospitacje zajęć edukacyjnych w częstochowskich szkołach.

Do projektu zgłosiło się 19 szkół: 4 szkoły podstawowe, 4 gimnazja, 6 liceów ogólnokształcących oraz 6 szkół technicznych. Oprócz hospitacji nauczyciele poznali pracę Samorządowego Ośrodka Doskonalenia, dokonali ewaluacji hospitacji, zwiedzili Jasną Górę z biblioteką, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Muzeum Częstochowskie. Byli także z wizytą w IX Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida, gdzie oprócz prezentacji szkoły wysłuchali koncertu w wykonaniu chóru i orkiestry.
Następna wizyta w naszym mieście za rok w styczniu 2017r.

koordynator projektu
Jadwiga Idzikowska – Labocha