WYNIKI II. KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MYŚL LOGICZNIE”

31 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się część zadaniowa II. Konkursu Matematycznego Myśl logicznie. Na uroczyste rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród zwycięzcom zapraszamy wszystkich uczestników do Zespołu Szkół Technicznych – 5 kwietnia 2019 r. o godzinie 14.00.

Celem konkursu jest rozwijanie ważnej umiejętności logicznego myślenia, a także promowanie i upowszechnianie wśród dzieci
i młodzieży wiedzy o ludziach nauki polskiej.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem pana Krzysztofa Matyjaszczyka – Prezydenta Miasta Częstochowy oraz pani Alicji Janowskiej – Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Do konkursu przystąpiło 119 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III oddziałów gimnazjalnych z 32 szkół Częstochowy i regionu.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zestaw zadań matematyczno-logicznych, rebusy matematyczne oraz krzyżówkę dotyczącą postaci bohatera tegorocznego konkursu – Mariusza Zaruskiego. Uczestnicy konkursu poradzili sobie z tym wyzwaniem znakomicie.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce: Zuzanna Machoń, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie,

II miejsce: Michał Śledź, Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego  w Częstochowie,

III miejsce ex aequo: Anna Kołodziejczyk, Zespół Szkół Społecznych Nr 1 Społecznego   Towarzystwa Oświatowego w Częstochowie,

Paweł Zając, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy.

Jako, że uczestnicy tegorocznej edycji prezentowali wyjątkowo wysoki poziom wiedzy i – oczywiście – umiejętności logicznego myślenia, organizatorzy chcą złożyć wyrazy uznania również tym uczniom, którzy znaleźli się „tuż za podium”. A są to:

Dominika Kaczyńska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubojnie,

Bartłomiej Rozenberg, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Szkoła Podstawowa im. Gustawa  Morcinka w Rędzinach,

Natalia Kubicka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Częstochowie,

Kacper Tabaka, Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie,

Karolina Pyś, Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie,

Piotr Kruk, Szkoła Podstawowa im. kpt. Leonida Teligi w Poraju,

Adam Jaszczyk, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie,

Dominika Caban, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Częstochowie,

Kinga Olszewska, Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisko.

Organizatorzy konkursu – Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie – serdecznie gratulują wszystkim uczniom oraz ich rodzicom i nauczycielom.