X Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie rozstrzygnięty

21 maja br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego odbył się finał X Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. To wspólne przedsięwzięcie Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Samorządowego Ośrodku Doskonalenia w Częstochowie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Tegoroczny konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych klas siódmych i ósmych.

Cyklicznie organizowany Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym składa się z dwóch etapów. W pierwszym, uczniowie rozwiązywali, w swoich szkołach, test wiedzy poświęcony działaniom samorządu terytorialnego. Do międzyszkolnego, II etapu kwalifikowały się 3 osoby z każdej szkoły, te które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. w etapie finałowym tworzyły one zespół reprezentujący szkołę. Etap finałowy poprzedzony jest  warsztatami w Urzędzie Miasta Częstochowy. W tym roku szkolnym ze względu na pandemię odbyły się one on-line na platformie Teams. Poprowadził je Pan Rafał Piotrowski Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i były poświęcone zadaniom oświatowym organu prowadzącego szkoły i placówki oświatowe.

Jak co roku uczestnicy Turnieju, zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. Laureatami X edycji Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zostali:

Zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego
w Częstochowie w składzie: Julia Rogalska, Filip Adamus, Jakub Szczygłowski;
nauczyciel opiekun – Jolanta Biernacka

II miejsce
Zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr  53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie w składzie:
Kornelia Borecka, Weronika Janota, Hildegarda Junik;
nauczyciel opiekun – Agnieszka Szczepaniak

III miejsce
Zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej  nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie w składzie: Anna Kloś, Jerzy Antes, Oliwier Mikuła;
nauczyciel opiekun  – Mariusz Gnieździłow

Zwycięzcom X Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie gratulujemy,
a wszystkich chętnych zapraszamy za rok, do udziału w kolejnej edycji turnieju.

X Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie rozstrzygnięty