XXV Festiwal „Muzyczna Scena Integracji”

23 maja 2019 r. w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej odbył się XXV Festiwal Dzieci i Młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  „Muzyczna Scena Integracji” Częstochowa 2019 pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Częstochowy  Krzysztofa Matyjaszczyka.

Festiwal nie miał charakteru konkursu, pomimo tego, że obradowało jury. Wszyscy uczestnicy – bez wyjątku – otrzymali nagrody i dyplomy. Przewodniczącą jury XXV Festiwalu Muzyczna Scena Integracji była aktorka Ewelina Rucińska.
W tym roku podczas XXV Festiwalu na scenie zaprezentowało się 17 zespołów ze szkół i placówek kształcenia specjalnego – w tym również ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej z Częstochowy i regionu.
Młodzi artyści z różnego rodzaju niepełnosprawnościami  przez długie miesiące przygotowali program występów: wokalnych, tanecznych czy instrumentalnych. Sam występ byłt dla nich ogromnym przeżyciem, ale jednocześnie dobrą zabawą. Dzieci i młodzież świetnie bawiły się na scenie zarówno podczas własnych prezentacji,  jak również oglądając występy swoich koleżanek i kolegów.
Festiwal to nie tylko prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,  ale przede wszystkim doskonała okazja do wzajemnego poznania się i – jak sama nazwa imprezy wskazuje – integracji.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.