logo epuap logo bip

Zapraszamy do udziału w konkursie “Myśl logicznie”

konkurs mat

Zapraszamy do udziału w konkursie “Myśl logicznie” który poświęcony jest wybitnemu polskiemu matematykowi – Stefanowi Banachowi. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII szkół podstawowych oraz klas II i III dotychczasowych gimnazjów.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i upowszechnianie wiedzy o ludziach nauki polskiej. W związku z tym zestaw konkursowy składał się będzie z logicznych zadań zamkniętych i zadania otwartego w formie krzyżówki tematycznej. W tym roku krzyżówka dotyczyć będzie postaci polskiego matematyka Stefana Banacha.

Koordynatorem konkursu  jest pani Aneta Kazibudzka – doradca metodyczny SOD i nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Technicznych (kontakt: a.kazibudzka@sod.edu.pl).

Poniżej zamieszczamy również podpowiedź, gdzie szukać wartościowych informacji na temat bohatera tegorocznej krzyżówki – Stefana Banacha.

  • http://kielich.amu.edu.pl/Stefan_Banach/
    Zacznijmy od „Wortalu Stefana Banacha”. To strona internetowa opracowana przez pracowników Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Gdańskiego, poświęcona osobie Banacha. Znajdziemy tam szczegóły i ciekawostki z jego życia prywatnego i naukowego, informacje o dorobku naukowym, a także przekierowania do wielu publikacji i stron internetowych, które mogą rozwinąć naszą wiedzę o tym wielkim Polaku i matematyku. W szczególności polecamy artykuł Krystyny Nowickiej „Stefan Banach – nasz matematyczny geniusz”.
  • http://www.swiatmatematyki.pl/index.php?p=47
    „Księga Szkocka” to artykuł na portalu Świat matematyki, poświęcony Stefanowi Banachowi, ciekawostkom związanym z kawiarnią Szkocką we Lwowie i Księgą Szkocką.
  • http://lwow.com.pl/m.htm
    „Dlaczego Stefan Banach?”  to kompendium wiedzy na temat Lwowskiej Szkoły Matematycznej i jej twórców, a jednym z nich był właśnie Stefan Banach.
Zapraszamy do udziału w konkursie “Myśl logicznie”
Przewiń do góry
Skip to content