Zapraszamy na seminarium z warsztatami “Kształtowanie postaw aktywności i przedsiębiorczości z wykorzystaniem narzędzi internetowych”

RODN “WOM” w Katowicach oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie zapraszają nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych na seminarium z warsztatami:  “Kształtowanie postaw aktywności i przedsiębiorczości z wykorzystaniem narzędzi internetowych”.

• Adresat: nauczyciele: podstaw przedsiębiorczości, przedmiotów ekonomicznych, przedmiotów ścisłych oraz przedmiotu prowadzenie działalności gospodarczej w szkołach zawodowych.
  • Cel: przybliżenie zagadnień edukacji ekonomicznej oraz nabycie umiejętności korzystania z narzędzi i materiałów dydaktycznych umieszczonych na platformie edukacyjnej; materiały te ułatwiają włączanie zagadnień edukacji finansowej do nauczania przedmiotowego w ramach podstawy programowej.
  • Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.
  • Data szkolenia: 3 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) godz. 15:00 – 17:00
  • Miejsce szkolenia: Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie, ul. I. Kosmowskiej 5.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej http://www.womkat.edu.pl/Aktualnosci/?id=11946/

Program:

1. Jak wykorzystać zasoby internetowe darmowej platformy edukacyjnej Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości MOJE FINANSE.
  2. Zawartość warsztatów e-learningowych: Multimedialne i interaktywne formy kształtowania zachowań finansowych:
  • Uczenie polisensoryczne – uczestnik nauczy się jak wspomagać proces gromadzenia i utrzymywania informacji w pamięci,
  • Narzędzia TOC – uczestnik dowie się, jak zorganizować proces dydaktyczny, by uczniowie sami zdobywali wiedzę i umiejętności, a nauczyciel jedynie ich wspiera i ukierunkowuje. TOC to narzędzia graficzne doskonale sprawdzające się na tablicy multimedialnej.
  • Metoda tekstu przewodniego – uczestnik pozna techniką, która skłania do samodzielnego gromadzenia, analizowania, przetwarzania i wykorzystywania w praktyce informacji pochodzących z różnych źródeł.

Dodatkowe informacje: Anna Czarlińska-Wężyk, trenerka w programie Moje Finanse,  tel.32 203 59 67 w. 223, e-mail: aczarli@womkat.edu.pl