Zapraszamy przedszkola do udziału w konkursie – Energia z wiatru, słońca i wody

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia zaprasza nauczycieli i dzieci z miejskich przedszkoli Częstochowy do udziału w Konkursie Plastycznym Energia z wiatru, słońca i wody w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju (ESDW), który promuje jeden z celów zrównoważonego rozwoju – czysta i dostępna energia.  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu zwiększenie widoczności działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój.

Cele konkursu to: promowanie i upowszechnianie wśród dzieci i nauczycieli wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, szerzenie świadomości o naturalnych źródłach energii oraz odkrywanie talentów plastycznych dzieci.

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w