Złoto i srebro dla polskich uczniów na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

08.09.2020

Zakończyła się 4. Europejska Olimpiada Informatyczna Juniorów (EJOI 2020). Na zawodach znakomicie spisali się polscy uczniowie, którzy wywalczyli dwa medale: złoty i srebrny. Wielkie brawa dla naszej reprezentacji!

Olimpiada

Wyniki polskich uczniów na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów 2020

Nasza reprezentacja zdobyła na tegorocznych zawodach Europejskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów dwa medale: złoty i srebrny. Złoto wywalczył Konstanty Smolira – absolwent Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „Europejczyk” w Szerokiem. Srebrny krążek zdobył Ignacy Boehlke – absolwent Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinie.

Na zawodach Polskę reprezentowali także: Marek Muzyka, Jerzy Olkowski, Jan Gwiazda, Tomasz Pływacz, Adam Gąsienica, Karol Łacina oraz Paulina Żeleźnik.

Opiekunami reprezentacji byli mgr Karol Pokorski (Uniwersytet Wrocławski) oraz prof. dr hab. Maciej Sysło (Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki)

Pełen ranking zawodów dostępny jest na stronie EJOI 2020:

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!